Impregnaty do drewna Farkom
farkomFarkom to producent chemii budowlanej do różnych zastosowań. W ofercie producenta znajdziemy między innymi impregnaty do drewna. Kontynuując podjęty ostatnio temat konserwacji mebli ogrodowych, dziś przyjrzymy się preparatom owej marki. Czy warto sięgnąć po impregnaty Farkom i który wybrać?


Drewniane meble ogrodowe są piękne i eleganckie, jednak by zachowały swoje walory estetyczny, musimy dbać o ich konserwację. Dla nikogo nie będzie niespodzianką, iż drewno to bodaj najbardziej wymagający surowiec, jaki możemy zastosować na zewnątrz, o czym mowa była już w poprzednim wpisie. W kontakcie z wilgocią, słońcem, wiatrem, niskimi i wysokimi temperaturami – zmienia swoje właściwości, rozsycha się, nasiąka, blaknie. Na szczęście zastosowanie dobrego impregnatu pomoże nam ów problem rozwiązać. Ochrony wymaga także drewno konstrukcyjne, drewno więźby dachowej, podłogi tarasowe itd. Do tak specjalistycznych zastosowań potrzeba już profesjonalnego środka budowlanego. W każdym przypadku ważne, by wybrać odpowiedni preparat. Jak zapowiedzieliśmy, dziś przyjrzymy się ofercie marki Farkom, producenta specjalistycznej chemii budowlanej.

Impregnaty Farkom


Do mebli ogrodowych przeznaczony jest impregnat Farkom Drew-eM. To produkt o szerokim, bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Przeznaczony jest do zanurzeniowej lub powierzchniowej (malowanie i natrysk) impregnacji drewna. Skutecznie chroni przed grzybami powodującym głęboki rozkład drewna oraz przed insektami.

farkom drew dachDla ochrony więźby dachowej Farkom przygotował osobny preparat. Jest to impregnat Drew-Dach zabezpieczający drewno montowane pod zadaszeniem ,jak i narażone na wymywanie. Podczas suszenia preparat zabezpiecza także przed sinizną.

W ofercie producenta dostępne są osobne preparaty do drewna konstrukcyjnego oraz budowlanego – Drew-Mix oraz Drew-Lux. Oba cechują się dobrą wydajnością oraz są to produkty profesjonalne, o podwyższonych parametrach ochronnych.

farkom drew fireFarkom oferuje również impregnaty przeciwogniowe z linii Drew-Fire. Dostępny jest roztwór oraz koncentrat. Preparaty skutecznie zabezpieczają drewno przed działaniem ognia, owadów, grzybów domowych oraz pleśni.

Profesjonalny impregnat budowlany pozwala na zachowanie wszystkich właściwości drewna. Bez względu na to, czy chcesz jedynie zabezpieczyć ogrodową architekturę i meble, czy potrzebujesz specjalistycznego środka budowlanego, w ofercie Farkom znajdziesz produkty, które powinny odpowiadać twoim oczekiwaniom.Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka