Wybieramy kolor ściany!Wybór odpowiedniego koloru ściany to poważna decyzja, kolor wpływa nie tylko na wygląd wnętrza ale także na nasze samopoczucie. Kolor powinniśmy dopasować do pomieszczenia, możemy się bawić i eksperymentować, sprawdźcie jak wpływają na samopoczucie kolory, i do jakich wnętrz pasują. 


Biel. Beż, szarość - zacznijmy od jasnych kolorów, wybieramy je najczęściej ponieważ optycznie powiększają wnętrze, możemy także wykorzystać kolorowe dodatki i łatwo zamienić wygląd wnętrza bez większych remontów. Jasne kolory sprawiają, że wnętrze wydaje się czyste i przyjemne. Na ścianach pięknie będzie prezentowała się nie tylko biel ale także wszelkie odcienie beżów i szarości. Dużą popularnością cieszy się ostatnio kolor szary, który często pojawia się we wnętrzach urządzanych na styl skandynawski czy industrialny. Te kolory sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Pomarańcz – mocny pomarańcz to kolor, który doda nam energii, z pewnością nie sprawdzi się on w sypialni, która powinna nas relaksować, ale możemy wykorzystać go w innych pomieszczeniach. Będzie świetnie prezentował się w kuchni, jadalni, przedpokoju czy salonie, zmotywuje do działania i pozytywnie nastroi. Należy jednak uważać z tym kolorem gdyż pojawiają się stwierdzenia, że wzmaga on również apetyt, jeśli mamy z ty problem lepiej zrezygnować z tego koloru w jadalni.

Czerwień – to mocny kolor, który zwykle kojarzy nam się z miłością. Kolor ten przyciąga uwagę i wyzwala uczucia, będzie idealnym dodatkiem do sypialni. Całe pomieszczenie pomalowane takim kolorem może być męczące i stresujące, warto więc postawić na dodatki. Świetnie będzie prezentowała się jedna czerwona ściana i dodatkowe małe akcenty w tym kolorze.

Niebieski – jest to kolor chłodny, który uspokaja i pomaga się odstresować. Błękit będzie dobrym wyborem w sypialni czy łazience, warto postawić na dodatki, które sprawią, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne. Odpowiednia pościel, miły pled, ramki, produkty z naturalnych materiałów sprawią, że chłodny kolor na ścianie będzie uspokajał, natomiast wnętrze będzie przytulne i przyjemne.

Zieleń – to kolor wiosny, który kojarzy się pozytywnie, pomaga się uspokoić i zrelaksować. Kolor zielony sprawia, że czujemy się bezpiecznie, pomaga się uspokoić. Kolor ten genialnie prezentuje się w łazience, kuchni, przedpokoju czy salonie.

Wybierając kolor do naszego mieszkania zastanówmy się czy chcemy aby nas uspokajał, motywował czy też aby był całkowicie neutralny. Warto pamiętać, że chłodne kolory możemy łatwo ocieplić dodatkami. Ważny jest również wybór odpowiedniej farby, w takich pomieszczeniach jak kuchnia czy łazienka powinny być to farby odporne na czyszczenie. Świetnie sprawdzą się farby Magnat Ceramic, Dulux Kolory Świata, a także Śnieżka Barwy Natury, są to farby wydajne, łatwe do utrzymania w czystości, no i oczywiście posiadają szeroką gamę pięknych kolorów. Jaki kolor według was będzie najlepiej prezentował się we wnętrzach?

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka